O zespole

zbyszek1

Zbyszek - klawisze, wokal

Nazywam się Zbyszek Nowakowski. Jestem absolwentem Uniwersytetu Śląskiego (wydział pedagogiczno – artystyczny, kierunek muzyka). Gram na instrumentach klawiszowych, gitarze, także śpiewam. Jestem autorem tekstów i pomysłodawcą artystycznych dokonań grupy de facto, którą założyłem w 2007 roku. Po kilku latach funkcjonowania zespołu na rynku muzycznym jestem szczęśliwy, że moja praca i zaangażowanie przyniosły oczekiwane efekty. Dziś de facto to rozpoznawalna marka, która dynamicznie się rozwija, stale pracując na dobrą opinię. Przedstawiam obecnie tworzących ze mną grupę:


wiola

Wiola - wokal

Śpiewa odkąd pamięta. Muzyka była dla niej zawsze odskocznią od codziennych zmagań i problemów. Wiola to dziewczyna z góralskim pochodzeniem i temperamentem. Obdarzona niezwykłym wdziękiem i ślicznym uśmiechem. Jej największym skarbem jest piękna barwa głosu, którą umiejętnie wykorzystuje śpiewając w de facto.


darek

Darek - perkusja, wokal

Doświadczony „bębniarz” znający to rzemiosło jak mało kto. Lubi ostre rockowe granie, choć wie jak grać delikatnie wręcz jazzowo. Jest fanem mocnego męskiego śpiewania w stylu bluesowym. Sam też śpiewa charakterystycznym niskim, nieco „chrypiącym” urokliwym głosem, często porównywalnym do Stachurskiego. Mając za sobą wiele życiowych i muzycznych doznań, z satysfakcją mówi o sobie, że robi coś co sprawia mu wielką radość i nadaje życiu sens.